Hospedaria Pinheiros Hostel
Det bekväma Hospedaria Pinheiros Hostel São Paulo har ett behändigt läge och erbjuder utsikt över trädgården. Det ligger inom 7 km från Edifício Copan – Oscar Niemeyers byggnad. På detta hotell erbjuds Wi-Fi i hela boendet.
Det tar dig 15 minuter med bil till São Paulo-Congonhas flygplats. Gästerna kan besöka Eldorado köpcentrum inom några kvarter från det bekväma hotellet. Gästerna kommer också att uppskatta närheten till Praca Joaquim Roberto, som ligger mindre än 12 minuter bort till fots. Inom 2 km från Hospedaria Pinheiros i São Paulo hittar gästerna Nossa Senhora Do Brasil-kyrkan. Gästerna kommer att befinna sig inte långt från tågstationen Hebraica - Reboucas.
Rummen på detta boende har matplats och terrass samt strykutrustning och strykjärn med strykbräda för din bekvämlighet. Du kan dra nytta av kylskåp, ugn och köksredskap i köket. I de privata badrummen ingår en duschkabin, en separat toalett och en dusch, tillsammans med hårtorkar och badlakan.
Restaurangen Copas Terraco Bar erbjuder ett urval av rätter, 7 minuter till fots från Hospedaria Pinheiros.
- Lokala sevärdheter
- Jockey Club1,8 km
- Obelisco4,8 km
- Clinicas Hospital and Medicin University3,1 km
- Parque Ibirapuera4,7 km
- Estadio Palestra Italia4,9 km
- Estadio Cicero Pompeu de Toledo4,2 km
- Avenida Paulista4,7 km
- Universitary City (USP)2,9 km
- Museu de Arte de São Paulo (MASP)4,5 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats11 km
- Tågstationer
- Julio Prestes tågstation8 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
- Säkerhet
- Omklädningsrum
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Solterass
- Trädgård
- Fritids- och TV-Rum
Service
- Tvätt
På rummet
- Sittgrupp
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Gratis toalettartiklar
- Parkettgolv
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är São Paulo-Congonhas från Hospedaria Pinheiros Hostel?
Mellan São Paulo-Congonhas flygplats och Hospedaria Pinheiros Hostel är det 5 km. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid Hospedaria Pinheiros Hostel?
Hospedaria Pinheiros Hostel erbjuder gästerna parkering. - 🚎
Finns det några hållplatser bredvid Hospedaria Pinheiros Hostel?
Den närmaste busstationen till Hospedaria Pinheiros Hostel är Parada Carlos Reis (bara några meter från) och den närmaste tunnelbanestationen är Pinheiros (mindre än 300 meter bort). - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på gästhuset?
Gästerna på gästhuset måste checka ut vid 13:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet är 44$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Hospedaria Pinheiros Hostel?
Hospedaria Pinheiros Hostel erbjuder Svit med King size-säng och Flerbäddsrum endast för män att välja mellan.